GTA V – Online Porady Gry: Wprowadzenie w Prace VIP

GTA Online Game Tips: Putting in VIP Work

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Kierownictwo (Executives) i ich (dutiful Bodyguards) Ochroniarze zostali przygotowani na Pracę VIP, aby czerpać sławę, RP i GTA $ dolary. Podczas gdy poprzednie Porady Gry wcześniejszego postu przeszły przez kluczowe wskaźniki roli VIP i Ochroniarza (Bodyguard), w tej edycji będziemy bliżej przyglądać się różnym lukratywnym możliwościom w pracach VIP oczekujących na ostre, pomysłowe szefostwo ich organizacji.

VIP WORK:
Gdy jesteś VIP-em, będziesz mógł podżegać w Pracy VIP-a dla swojej organizacji – seria zadań kooperacji, które są zakończone w trybie Freemode. Pracuj jako VIP gdy jest uruchamiany poprzez opcję interakcji menu (VIP SecuroServ). Ochroniarze zostaną poinformowani, że są oni potrzebni w postaci tekstu lub wiadomości (pop-up), bez względu na ich bliskość w stosunku do VIP-a.

Praca VIP-a oferuje mnóstwo okazji, aby niektóre zimne, twarde GTA $ dolary i stojak (rack) miały znaczną ilość RP. Każde zadanie pracuje dla VIP-a, nagradzając go domyślną ilością GTA $ dolarów i RP w zależności od sposobu zakończenia pracy:

– Jeśli Organizacja Key (Key Organization) pomyślnie kończy pracę, będą zarabiać pełne GTA $ i nagrody RP.
– Jeśli rywal Organizacji kradnie chwałę i pomyślnie ukończy zadanie samodzielnie, będą oni wygrywać 70% GTA dolarów i 70% RP. Jednak ta nagroda jest wypłacana tylko dla członka, który faktycznie kończy tryb. To z kolei przechodzi do ich VIP-a, kiedy są oni Ochroniarzem (Bodyguard), minus 10% dla SecuroServ. Jeśli jesteś przeciwko innej organizacji w jakiejkolwiek pracy lub wyzwaniu, to warto pamiętać, o tych potencjalnych korzyściach, jeśli myślisz o utrudnianiu pracy opozycji.
– Jak również nagrody zakończenia [więcej których poniżej], każdemu kto spełnia próg udziału w danym wydarzeniu pracy będą wypłacane udziały GTA $ dolarów i RP, a każda minuta spędzona uczestniczących będzie warta 500 i 100 RP i GTA $. Dla ochroniarzy także miło wiedzieć, że udział GTA $ dolarów nie przenosi się do VIP-a kiedy zarobione zostaną pieniądze i w 100% dotyczy twojego prowadzenia.


Patrz i ucz się, jak iTwisterr wyjmuje całej organizacji się w zapobieganiu piractwu.

Oto wybieg na najlepszej drodze, aby prosperować w każdym z wariantów 6 prac VIP-a:

Zapobieganie Piractwu (Piracy Prevention):
Cel: Atak i Obrona twoją drogą do sukcesu w zdobyciu pokładu Super Jacht.

Z Łodziami, (Helis) i (Seasharks) całą częścią ataku, oto jak poradzić sobie z sytuacją:

– Piraci muszą podjąć górny pokład jachtu, oznaczony żółtym markerem. W obronie Organizacji nie zapomnij, aby jedna osoba pilnowała tego obszaru przez cały czas.
– Broniący zespół powinien podsadzić miny zbliżeniowe (proximity mines) na wszystkich wejściach do górnego pokładu na podejrzewanych napastników – ale należy uważać aby nie zdetonować ich przed sobą.
– Użyj swoich umiejętności VIP-a aby zamówić Helikopter Buzzard dla broniących Ochroniarzy. Mogą patrolować niebo w celu uchwycenia wszystkich przychodzących wrogów, w tym spadochroniarzy ze wszystkich kątów, a zatem przyczyń się do tego aby wybić opozycję tak wcześnie, jak to możliwe. Także miej oko na wszelkie figury nurków pływających pod pokładem.
– Atakując Jacht w ramach organizacji, należy użyć zdolności (Organization Ghost) aby wykryć Organizację jako niewidoczną na radarze. To pozwoli ci przemknąć na pokład niezauważonym.

Turysta (Sightseer):
Cel: Kompletny hacking różnych wyzwań, aby odsłonić pakiety, zbierając je przed konkurencją.

Oto wskazówki Rockstar, które pomogą Ci (pip) umieścić twoich rywali na odpowiednim stanowisku:

– VIP-y – tylko mogą korzystać z aplikacji “turysta” ale są najbardziej narażeni podczas włamania w celu zlokalizowania kolejnego pakietu. Z tego samego powodu, Ochroniarze – muszą być w stanie wysokiej gotowości za wszelką cenę. Jeśli umiera twój VIP, praca jest skończona.
– Jako VIP, masz swoich ochroniarzy szoferów, wokół ciebie podczas włamywania się do następnej lokalizacji pakietu. Dodatkowa osłona pojazdu może dać ten dodatkowy bufor bezpieczeństwa.
– Ochroniarze nie widzą lokalizacji pakietu, ale jako VIP, można umieścić własny punkt na mapie aby wyświetlić GPS dla twoich ochroniarzy do oznaczenia dla każdego pakietu.
– Śmigłowce są szybkim sposobem podróżowania pomiędzy pakietami, ale są one bardzo podatne na ataki rakietowe. Wieżyczka Limo (Turreted Limo) jest najwolniejszą opcją, ale nie zapewniają też znacznej ochrony ofensywnej i defensywnej. Wybierz pojazdy mądrze.


Nie próbuj uciec od rywalizujących Organizacji i innych graczy w Wrogim Przejęciu (Hostile Takeover), policjanci będą zwracać swoją uwagę na Ciebie, skoro masz pakiet.

Wrogie Przejęcie (Hostile Takeover):
Cel: Dostarczenie “pakietu” do określonej lokalizacji. Przy znacznych pakietach wyzwań możesz wykonać następujące wskazówki do rozwiązania sytuacji zręcznie:

– Przygotowania, przygotowania, przygotowania. Masz generowany limit czasu aby ukończyć to wyzwanie (drop off), nie śpij i używaj tego aby planować swoje podejście i ostrożny zjazd.
– Nie staraj się uciec od rywalizujących organizacji i innych podmiotów w tym trybie gdyż Policjanci będą także zwracać swoją uwagę na Ciebie skoro masz pakiet.
– Gdy pakiet jest zbierany, staniesz się widoczny dla wszystkich w całym Los Santos i Blaine County więc miej plan ucieczki gotowy w zanadrzu.
– Rozważ podjęcie wielu pojazdów w przypadku gdy coś się dzieje w jednym z nich [Chodzi o to aby pojazd był w miarę sprawny].
– Jeśli masz jeden dostępny, (Turreted Limo) może być potężnym narzędziem dla organizacji. Rozważ go wraz ze wspomaganiem swojej ucieczki.

Wykonawcze Wyszukiwanie (Executive Search):
Cel: Utrzymaj twojego VIP-a przy życiu przez 10 minut, podczas gdy wszyscy w trybie Freemode próbować będą wytropić i zniszczyć [Vip-a-w-ukryciu] aby pobrać nagrody pieniężne.

W zależności od tego czy jesteś myśliwym lub zwierzyną, Rockstar proponuje następujące metody:

– Jeżeli jesteś myśliwym/łowcą, VIP będzie ograniczony do niewielkiego pola przestrzeni; Wentylator zwiększa obszar podczas śledzenia.
– Jako mający zostać upolowanym jako VIP, utrzymuj się w ruchu. Jeśli będziesz w tym samym miejscu przez zbyt długi czas to będziesz widoczny na radarze dla myśliwych poszukujących Ciebie.
– Aby porzucić ścigających na torze jako VIP, spróbuj wpisać się w zwykłych obywateli Los Santos i Blaine County. Możesz być mile zaskoczony, jak skuteczne może to być.


W Odzyskiwaniu Mienia (Asset Recovery), myśl o rozstaniu, aby uniknąć atakujących policjantów i aby mylić rywalizujące Organizacje i innych graczy próbujących zdjąć twoje pojazdy.

Odzyskiwanie Mienia (Asset Recovery):
Cel: Przywracanie zatrzymanych pojazdów na stacjach LSPD w całym mieście i powrót uwolnionych zasobów w wyznaczonym miejscu.

Aby uniknąć szponów innych graczy i gliniarzy, Rockstar zaleca:

– Koordynuj swoją Organizację tak, aby kraść pojazdy dokładnie w tym samym czasie. Wszyscy członkowie Twojej Organizacji w sieci stają się poszukiwani przez policjantów, jak tylko pojazd cel zostanie skradziony, więc utrzymuj ich z dala przed tobą i odpal ogień jeśli będzie to konieczne (fire up).
– Niech te kule odbijają się od ciebie. Pojazdy docelowe mają kule w oponach, więc nie denerwuj się, jeśli jesteś ostrzeliwany.
– Bądź kreatywny w drodze ucieczki! GPS nie zawsze jest najszybszą i najbezpieczniejszą drogą w dotarciu do miejsca przeznaczenia więc trzymaj się na uboczu, jeśli trzeba.
– Pomyśl o zgubieniu pościgu, aby uniknąć atakujących policjantów i mylić rywalizujące organizacje oraz innych graczy próbujących zdjąć twoje pojazdy.

Deathmatch Wykonawczy (Executive Deathmatch):
Cel: Konkurencyjne Organizacje idą łeb w łeb (head-to-head) w stylu starcia Deatchmatch w trybie Freemode, przy czym każdy VIP walczy o to aby przetrwać z ich 10% przydzielonym życiem.

Aby utrzymać VIP-a przed konkurencją, pro wskazówki jakie zaleca Rockstar to:

– Trzymaj się jak najbliżej swojego VIP-a, jak to tylko możliwe, aby skorzystać z Regeneracji Zdrowia i zwiększania statystyk premii jakie Twój VIP zapewnia.
– Ochroniarze, nie bójcie się poświęcić siebie, aby pomóc uniknąć śmierci VIP-a. Celem tutaj, nie jesteście wy; jeśli VIP przegra, wy także.
– Jako VIP, należy pamiętać, aby wykorzystać swoje umiejętności VIP-a. Rzuć pancerz, amunicję i [Żarłacza Tępogłowego Testosteronu xD] – (Bullshark Testosterone) dla swoich ochroniarzy, jeśli ich potrzebują. W najgorszym przypadku, można użyć interakcji Menu, aby zaopatrzyć się w amunicję w połowie walki, która mogłaby oznaczać różnicę między porażką i sukcesem.
– Nagrody są nieco inne w tej pracy. Wszyscy członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają nagrodę, a jeśli jest to Organizacja Rywala, która wygra, nagroda nie zostanie przekazana do VIP-a.
– Upewnij się, że twoi ochroniarze są wyposażeni w broń dystansową, taką jak Snajperski Karabin i RPG, aby utrzymać pewne zagrożenia na odległość.

Jeśli tęsknisz za większą ilością Akcji Wykonawczej (Executive) i Ochroniarzem (Bodyguard), zaglądajcie w informacje o nadchodzących typach gier, które pomogą Ci podjąć wyzwania VIP-a.

Źródło: Rockstar Games

Dodaj komentarz