GTA V – Tablica Załóg: Scarlet Rogues, Dinero Mobb i Więcej

Crew Noticeboard: Scarlet Rogues, Dinero Mobb and More

Ta Edycja Załogowej Tablicy Ogłoszeń jest funkcjonalną kolumną załóg aktywnie rekrutującą nowych członków do ich szeregów. Rockstar publikuje w niej boiska rekrutacyjne załóg we własnych słowach, stworzone przez właścicieli tych załóg, aby wiedzieć dokładnie, czym oni wszyscy są.

To wydanie Tablicy Załóg wyposażone jest femme fatales, Mafia Hitmen i undead MCs. Więc jeśli jesteś graczem, który jest nowy w tym świecie Los Santos i Blaine County lub też jesteś weteranem, a chcesz rozwinąć się w czymś nowym to na pewno znajdziesz tutaj to czego szukasz lub przeglądając jedną z poprzednich edycji Tablicy Załóg, które także są w wersji polskiej na tej stronie.

Scarlet Rogues są ogromną grupą femme fatales prowadzoną przez ich szefa xLuckyBuzzardx. Są dumni, że są “wyjątkowi” w heists i można je znaleźć w roamingu na ulicach Los Santos w jasno-czerwonych super samochodach.

Jestem Liderem Załogi w GTA 5 “Scarlet Rogue”. Hierarchia obecnie składa się głównie z graczy, którzy są w rankingu powyżej 200, a za których mogę osobiście ręczyć to fakt, że są wyjątkowi w skokach (heists). Ja sam mam zakończone Pacific Standard’s Elite challenge, dwukrotnie, z kilkoma tymi facetami. Szukamy myślących ludzi, którzy, jak można wypatrywać, wyglądają dla nas w Freemode, wykonają kilka skoków więcej (heists), wyścigów i rozgrywki typu deathmatch i generalnie wszystko sprowadza się do żartów! Jesteśmy przede wszystkim ułożeni z członkami w wieku powyżej 25 lat i jestem prawdziwą 18-karatową złotą kobietą. (która ma nieco powyżej 25 roku życia!) Tak więc możesz spać spokojnie, nie będzie żadnych jęków pisklęcia w uchu! (chyba mam zły dzień lol) Mimo wszystko zapraszamy ludzi w każdym wieku, tak długo, jak tylko jesteś przyjazny i utalentowany! Jeśli uważasz, że nasza załoga może być dla ciebie, jestem xLuckyBuzzardx na Xbox360 i zapraszam was gorąco.

Motto: Lepszy Red niż Dead


Scarlet Rogues

Głównie koncentrujemy się na podjęciu w GTA Online heists, załogi Anikii (czyli Brata w języku japońskim) jest zwartą grupą, z naciskiem na lojalność i wykonanie pracy ponad wszystko. Załoga jest mała i spokojna z kilkoma zasadami, aby gra była idealna dla tych nowych w GTA Online.

Jesteśmy Skokiem (Heist) i Szlifujemy misje w załodze więc możemy się spotkać i zagrać Fleeca, całą drogę do Pacific Standard, nasze wrzutki są podzielone równo (chyba, że ​​ktoś daje swoje wrzutki lub wszystkich na pokładzie z głosem). Mamy również uwzględnione wiele razy jako przyjazne, pomocne i uprzejme jednostki. Użytkownicy mogą robić to, co zawsze im się podoba, bez żadnych ograniczeń w ogóle. Nie mamy żadnego konkretnego ubrania lub “Uniformu” i nie wymagamy żadnych specjalnych pojazdów.

Wszyscy w tej załodze mają głos i będą wysłuchani, wybieramy naszych członków załogi pierwszych z wielu. Jeśli jeden z nas zostanie zaatakowany, a następnie cała nasza załoga zostanie zaatakowana, to my zrobimy odwet ze szczególną brutalną siłą. Traktujemy siebie jak rodzinę, gramy jak rodzina i wychodzimy jak rodzina [pewnie na zdjęciu ;p].


Członkowie Załogi Anikii pokazując ich wyroby.

Dolar króluje w załodze Dinero Mobb. Ta załoga i jej członkowie podchodzą oddolnie do “wszystkiego, co można sobie wyobrazić” z skoków (heists), aż do rozgrywki typu deathmatch, a nawet po spełnienie wymarzonego samochodu więc jeśli szukasz zwiększenia rozmiaru twojego konta bankowego Maze to ta załoga z pewnością może być dla Ciebie.

… “W mieście Los Santos czai się ciemność wyścigów ulicznych, żaden samochód od nas nie jest bezpieczny dlatego muszą ukrywać Dinero Mobb. Wszystko, co można sobie o nich wyobrazić to, że mają niespotykaną moc. Dostają szacunek ze wszystkich stron. Nasze bogactwo wypełnia bank Maze dziesięć razy. Dołącz do nich dzisiaj i zapisz się do Dinero Mobb.


Dinero Mobb

Sinagra Mob prowadzone przez —HEARTLESS— jest bez serca Załogą Mafijną role-play, która wymaga od członków ubierania się inteligentnie i jeżdżenia Sportowej Klasy pojazdami podczas terroryzowania mieszkańców San Andreas. Załoga jest na polowaniu, obsadzona w bardziej obiecujących gangsterów; sprawdź ich kanał na YouTube i stronę internetową po więcej informacji.

W przeciwieństwie do większości innych załóg, którym ledwo co udaje się specjalizacja w jednym z aspekcie, to my możemy rozwijać się w wielu. Od chwalenia praw wojen Freemode, w których nie zostały rozegrane raz -.. Zasadniczo nasz struktura jest niepokonana. Nasza struktura organizacji wymaga, aby nosić garnitur, Sportowy, Klasyczny pojazd i mieć nasz tag mówiąc “Sinagrę”. Naszym sekretem jest sos aspektów role-play, które wnosimy do gry, a które sprawiają, że czujesz się częścią tłumu. Gościmy cotygodniowe spotkania, a nawet w meczu z “ofertami” innych mafii, które to naprawdę są godni wypróbowania!

W takiej sytuacji mamy wiele Kanałów YouTube i własną stronę internetową http://sinagramob.wix.com/sacf.

Motto: It’s not who is going to let us, it’s who is going to stop us. [To nie jest ważne kto pozwoli nam, ale to, kto nas zatrzyma]“.


Wiele wyczynów w załodze Sinagra Mob.

Undead Outlaws MCC są role-play załogą rozrywającą się na ulicach Los Santos i dowodzoną przez ich nieustraszonego przywódcę UOMCxSadisticz. Reputacja jest kluczem do tego zespołu braci, jako, że oni korzystają z ich Kanału YouTube jako prezentacji w ich poprzednich bitwach przeciwko innym załogom MC.

Undead Outlaws zostało założone przez trzech przyjaciół będących Klubem Motocyklowym, który znajduje się w Los Santos. Lider i komisarz nie prowadził udanych Załóg w innych wspólnotach i chciał dać społeczności MC szansę. Szukamy dojrzałych, szanowanych graczy, poszukujących zabawy, zrobić kilka ról do odegrania i poznać swoich braci w klubie. Musisz mieć mikrofon i musisz być gotowy zmienić Gamertag, aby uzyskać uwierzytelnienie. Naszym głównym celem jest tylko zabawa, w miłej atmosferze oraz zabawa w środowisku. Jeśli jesteś zainteresowany, dodaj Prez lub VP na Xbox One i wyślij im wiadomość Prez. UOMCx Sadisticz VP:. UOMCx Threatz.

Motto: Przejażdżka z najlepszym ….. i się przejechał !!!


Undead Outlaws MCC

Oczywiście, jeśli jesteś już częścią załogi i poszukujesz niektórych świeżych twarzy, upuść link w komentarzach odnośnie tego artykułu wraz z boiskami rekrutacyjnymi. Alternatywnie można uderzyć do Rockstar na em@il mouthoff@rockstargames.com i dać im znać, dlaczego powinni uwzględnić twoją załogę w przyszłej edycji Tablicy Załóg.

Źródło: Rockstar Games

138 myśli nt. „GTA V – Tablica Załóg: Scarlet Rogues, Dinero Mobb i Więcej

 1. One thing I’ve noticed is always that there are plenty of myths regarding the lenders intentions if talking about property foreclosure. One delusion in particular is always that the bank wants your house. Your banker wants your cash, not your house. They want the funds they gave you having interest. Averting the bank will still only draw some sort of foreclosed summary. Thanks for your posting.

 2. I have discovered some new points from your internet site about computers. Another thing I’ve always thought is that laptop computers have become a specific thing that each residence must have for some reasons. They supply you with convenient ways in which to organize the home, pay bills, go shopping, study, focus on music and perhaps watch tv shows. An innovative solution to complete many of these tasks is by using a computer. These personal computers are mobile ones, small, robust and easily transportable.

 3. Good day! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog article or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Great blog by the way!

 4. I was curious if you ever considered changing the layout of your website? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?

 5. What are the skills that I need to operate a website business, I want to display some useful info on my site to earn money. I am not really talking about creating part, I am aware how to launch a website but how to start how to get advertisements from businesses, marketing, controlling, updating, customer support and there are numerous more points that we need to run a website business or any other business in which all of us are selling the services. Should i do any kind of course. Do I need to hire staff for it. Make sure you help thanks..

 6. Everybody says you can’t move an initial Tumlbr blog page without removing the accounts, but what about a secondary blog? I have two accounts, one that I use and one that I simply started. I don’t use the main blog on the old a single, but I actually do use a supplementary blog on a single account. Will there be any way I can move that secondary blog to my new account as a supplementary blog too?. Thanks!.

 7. I’ve been building websites for a while now… like ten years, haha. Just for fun of course. Nothing major. But some people have seen my work and recommended I start a website building business or some sort. Just how would We go about accomplishing this? I don’t know a whole lot about servers and so on but I am just a very fast learner. Can anyone give me a mind up or point me in the suitable direction of some info on this?.

 8. I love Facebook, yet I hate that their notes section isn’t simply because appealing since MySpace’s blogs. I’ve lately transferred a blog from MySpace to Facebook using the “share” icon located beneath every blog… However , I do not like the way it appears on my Facebook web page. Are there any better ways to transfer my websites?.

 9. I’m actually into photography and would quite like a career involving this however i do NOT want to take pictures of individuals (weddings and stuff), i love taking arty/creative pictures. We also appreciate writing and I have been thinking of writing for a teenage magazine and ideally being able to get digital photography in there too. Has anyone got any kind of ideas on what job I could do this involves my kind of photography and writing and how I could make it happen. At the moment I’m 16..

 10. We are using the ja_purity2 and have confined the design template to the center of the display (much like the joomla website). Now I desire to add a shadow around the left and right of the “confined” template/website but have no clue on how to get it done.. Any help would be valued.. Thank You beforehand..

 11. heyas: -). how are you most?. well i love to write and i rele want to get into creative composing and yet i have a difficult experience coming up with suggestions on what to write about and was wanting to know if you knew how i might get over this “writer’s block”?.. thanks so much!!.

 12. i are setting up A web portal meant for my business. and i wish to know the copyright laws guidelines, particularly the legality of copying other content from other websites. in other words, could it be ok to copy an article from one more site and paste it in my site ( naturally , i will be placing the reference point source or link it in to my site)? require hard primary data please. if possible a weblink. thanks..

 13. My pal put together my small business website in dreamweaver for me. Nevertheless , I right now want to keep it myself—my friend recommended putting it into wordpress. However , We are not a web designer and also have no idea what I’m doing—is there a simple way to convert my current website from dreamweaver to wordpress (for someone who cannot read code, etc).. Thanks!.

 14. I have a wordpress blog page and I would like to remove everything (it’s hosted on my own domain name and hosting) because I would really like to delete my site. How can I conserve my blog posts in a file or some thing in my files (offline) since I no longer want to delete almost everything completely. Can I do that at once, if I may also do it? Thank you!.

 15. In the great design of things you’ll secure an A+ for hard work. Exactly where you actually confused everybody was first in the facts. You know, as the maxim goes, details make or break the argument.. And it could not be much more true in this article. Having said that, allow me say to you what did do the job. The authoring is really persuasive and this is probably the reason why I am taking an effort in order to comment. I do not really make it a regular habit of doing that. Second, despite the fact that I can easily see the jumps in logic you come up with, I am definitely not certain of how you appear to connect the details which make your final result. For right now I will, no doubt yield to your point however wish in the near future you actually connect your facts better.

 16. I would like to add a enrollment form to Joomla… I must be able to edit the fields of the type.. The form has to register people as users in Joomla, and result in an HTML welcome email, as well as a notice to an admin about the registration… I’ve tried community builder, however, you can’t turn off things like user name, which is irrelevant in my experience, and the welcome emails refuse to do CODE… Any recommendations?.

 17. I want to in order to a clean new WordPress theme for any site, yet Google has indexed 2500 pages from your old site (mainly due to a calendar module creating a new page for each day). How do I guarantee all those webpages remain available for Google, without vomiting a “Page Not Found” when somebody tries to can get on after installing the new WordPress theme. The present site can be content handled and is working pHp..

 18. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog? My website is in the very same niche as yours and my visitors would definitely benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this okay with you. Appreciate it!

 19. Hi,. I have a question that I hope will have a simple reply. I have a wordpress blog and right now my side navigation menu is certainly on the correct side. I would really prefer for the menu to become on the left side. Can someone please tell me could would start doing this, basically, please?.. Or point me in the direction of a resource that tells me tips on how to do it?.. Thanks so much ya’ll!.

 20. A computer begins somewhere. This starts having a bios and a CENTRAL PROCESSING UNIT and a motherboard ect… When we code that pc to pump out a accidental number, why is it pick the number it picks? Exactly the same computer sits beside it can identical plus they both pick different 1st random quantities. Is the Bios fed a seed during construction every new bios gets a different seedling? Those of us which have worked with random numbers understand what a seed can be. So why does my computer give a quantity between 100 and a thousand as 756, but your own gives, 537? Is not a form of cleverness beyond those of artificial? We all gave the computer the ability to provide random amounts, but why is it provide or choose that accidental number when in reality it has no ‘will’ to decide. Why 3 instead of 4, when it favours nothing at all? Even with a seed, why is it select 5 with this seedling but 7 with that seeds? Where in the ruels of life does it declare, with this seed equaling 756395837 because computer, 1st random # will be this?.

 21. I have not really read a lot of good things about Webfetti — mainly people wanting to remove it from their computers, so I’m looking intended for alternatives that I do not need to install.. Do you have web-sites where I can copy codes from to alter the design of my blogspot blog? The templates on blogspot are fine to get you started, but I’m looking forward to a change..

 22. It appears there are websites and blogs devoted to many activities, such tv, music, lives of celebrities, and so forth.. But I absolutely cannot discover websites and blogs devoted to reading, sadly an afterthought when it comes to hobbies… Anyone know some actually popular and great ones? Classic and current literary works are both awesome with me, since I go through both… Thanks so much! =o).

 23. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100 certain. Any tips or advice would be greatly appreciated. Cheers

 24. Fact: 99 of all content articles and website content online is regurgitated and rewritten material from some original piece of fictional or creative work… So , isn’t it true regarding web content copyright laws that if you reword or rewrite an item of content from a website’s copy on the web, then it can not thievery or copyright infringement?.

 25. I hosted my brand-new site from powweb, and did a little work on it, then I downloaded joomla and I am navagating through joomla looking for how to upload my material from powweb? I tried to get into powweb website machine and it will not work… obviously because We downloaded joomla. Now, We also won’t be able to access joomla from powweb, I have to go to the joomla site. If somebody could help me out that would be great mainly because i’m very confused!!!!!! This really is my first time ever making a site therefore… speak british! Thanks!.

 26. I deleted my Blogspot account a while ago. However , I saved the link from the blog and it appears to still be active. I miss what I did wrong. I cannot get to your blog by keying in in the original address, but I can by using the link. I would like this thing permanently deleted. Can anyone show me how to do that?.

 27. Fair use procedures of the copyright laws law allow for limited copying or distribution of released works without the author’s authorization in some cases. Samples of fair use of copyrighted materials include quotation of excerpts in a review or review, or duplication of a small part of a work with a teacher or student to illustrate a lesson… This is what a i discovered somewhere.. So can i upload short excerpts of copyrighted content presently there?.

 28. Using “Capability Manager” I possess allowed members to publish media to the media collection of my wordpress internet site… At the moment, however , they can still see the uploads that have been submitted by other users… I need to have the ability to moderate the uploads, so if everybody can see them before I actually do, it beats the object!.. Therefore , how do you set wordpress to ensure that a contributor can only view the content that they lead?.. Thanks!.

 29. Hi there everyone,.. We are thinking of buying a new pc to run an Adobe CS4 Suite. Allow just say the Master bedroom. I’m mostly going to be running Premiere, Illustrator and Photoshop. I would like a computer that will completely master without any complications whatsoever. Cost is no problem, I want to try this right… I want the computer to operate as many applications I need at the same time flawlessly with no slowing down or crashing. Any kind of ideas?.

 30. I want to make my own site to sell items but I use no idea where to start.. I have a tendency no what websites to go on, or just how much it will be (or if there is any way i can do it for free? ). Can someone give me as very much information as possible and a website exactly where i can begin please?. I need as very much help as possible..

 31. I have a friend that must raise 35 dollars, 000 to get out of debt after being laid off. This could give her the fresh start life since there are only a few jobs in this area she can move and begin over. I would really prefer to help her and start a website meant for donations, actually if people just offered a money, you get enough people and it could really make a difference..

 32. As We look at the major courses for both it appears that I can take screen composing and film courses because my general major elective as a English major. After i choose a minor which can be innovative writing or film studies, I’m possessing a hard time because I want to pursue a career as being a screenwriter for film being a secondary job for myself, yet wouldn’t Creative Writing help me with that?.

 33. My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he?s tryiong none the less. I?ve been using Movable-type on various websites for about a year and am nervous about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any help would be greatly appreciated!

 34. Most of the things you mention is astonishingly legitimate and that makes me ponder the reason why I had not looked at this in this light before. Your piece truly did switch the light on for me personally as far as this specific issue goes. However at this time there is just one issue I am not necessarily too cozy with and while I try to reconcile that with the main idea of your point, permit me observe what all the rest of the readers have to point out.Well done.

Dodaj komentarz